06 70 451 7867
hello@skool.org.hu

Design Learning by Skool

mit jelent nálunk a tervezői gondolkodás?

A tervezői gondolkodás alapja egy nyitott, ugyanakkor logikus és kritikus alkotói szemlélet, mely együttműködő és kreatív problémamegoldásra nevel, ezért nagyszerűen használható az élet számos területén. A Skoolnál ezt a módszertant használjuk a felfedezés- és élményalapú tech foglalkozásokon – természetesen a gyermekek és fiatalok számára érthető és szerethető módon.

A design thinking egy kreatív megközelítésmód, ami a hétköznapi életben és a munka világában felmerülő kihívásokra segít válaszokat találni. Egy ötletből akkor lesz jó megoldás, ha az tényleg egyvalós problémára választ. Ez a jó megoldás az egyéni igények, a technológia és a kreativitás ötvözete lesz. A módszer a designerek világából indult de ma már az üzleti életnek is szerves része. És úgy gondoljuk, itt az ideje, hogy az oktatásba is beépítsük, mivel arra törekszünk, hogy a tanulás folyamata valódi kihívásokra keressen és adjon választ.

Célunk az, hogy felébresszük a gyerekekben a technológia iránti kíváncsiságot és érdeklődést, valamint feltárjuk számukra az ebben az ágazatban rejlő karrierlehetőségek sorát. A képzések alatt a hétköznapi életben megoldandó problémákra keresünk kreatív megoldásokat, a kódolást, mint a prototipizálás eszközét használjuk.

Olyan programnyelveket, mint a Python, a C++ vagy a Javascript, de a gyerekek számára fejlesztett programozási platformok sem maradnak ki az eszközeink közül, mint a Scratch, az App Inventor, a MakeCode vagy a MakeBlock. A programozás eredménye lehet egy weboldal, animáció, videojáték, egy elképzeléseinknek megfelelően viselkedő robot. A hangsúly azonban soha nem ezeken van, hanem egy történeten, és egy ahhoz kapcsolódó, megoldásra váró problémán.

Miért a design thinking módszert használjuk?

mert

támogat téged a kreatív problémamegoldásban

olyan megoldást adsz a problémára, ami valós igényekre válaszol

a technológia gyorsabban változik annál, hogy konkrét eszközöket tanuljunk

ha tech területre mész dolgozni, jó eséllyel olyan munkaköröd lesz, ami ma még nem létezik

a kreatív gondolkodásé a jövő